Jak właściwe skonstruować ścianki szczelne?

W obecnych czasach bardzo ważne jest, by stosować odpowiednie środki zabezpieczające na placu budowy, takie jak na przykład deskowanie. Dzięki temu bowiem, można mieć pewność, że zatrudnionym pracownikom nie stanie się żaden krzywda. Warto się jednak zastanowić, czy lepsza opcją będzie zakupienie, czy wynajęcie deskowania.

Czy opłaca się wynajęcie deskowania?

solidne szalunki - wynajemW obecnych czasach bardzo popularnym elementem na placu budowy stało się deskowanie. Jest to bardzo ważny element, dzięki któremu można mieć pewność, że praca na placu budowy będzie bardzo bezpieczna. Oczywiście należy pamiętać o tym, że odpowiednią rolę ochronną pełnią jedynie solidne szalunki – wynajem jest w ich przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Zakup szalunku wiąże się bowiem z szeregiem różnych problemów. Tym najważniejszym jest konieczność właściwego przechowywania szalunku w czasie, gdy nie jest on potrzebny. W przypadku wynajęcia szalunku nie będzie z tym żadnych większych problemów, gdyż jego przechowywanie, ale także i montaż i demontaż bierze na siebie firma, która oferuje usługę wynajmu danego szalunku. Dlatego też, decydując się na taką opcję, odchodzi wiele problemów, które są związane są z zakupem deskowania. Oprócz jego właściwego przechowywania, dochodzą tutaj problemy powiązane z jego montażem, a trzeba pamiętać o tym, że jedynie właściwe zamontowanie szalunku jest gwarancją, że będzie on pełnić prawidłowo funkcje ochronne, których się od niego zazwyczaj oczekuje.

W obecnych czasach stałym wyposażeniem na placach budowy jest deskowanie. Jest to specjalna konstrukcja ochronna, której celem jest chronienie zatrudnionych na placu budowy pracowników. Ważne jest, aby we właściwy sposób takie rusztowanie montować, gdy tylko wtedy będzie on odpowiednią ochroną.