Jak leczyć łysienie androgenowe?

Z wypadaniem włosów mają problem mężczyźni i kobiety. Po przekroczeniu pewnego wieku nasz organizm zaczyna zwalniać tempo i doświadczamy różnych dolegliwości. Jedne są dziedziczne genetycznie, a inne rozwijają się w ciągu życia pod wpływem czynników zewnętrznych. 

Kogo dotyka łysienie androgenowe?   

leczenie łysienia androgenowegoWiększość ludzi na starość ma dużo mniej włosów niż wcześniej, bo z wiekiem stają się coraz słabsze. Każdy z nas średnio ma na głowie około paru milionów włosów w różnych momentach cyklu życia. Spośród nich codziennie gubimy od osiemdziesięciu do stu włosów, a u zdrowego człowieka na ich miejscu wyrastają kolejne. W okresie jesienno – zimowym, także możemy zaobserwować wzmożone wypadanie włosów, które powinno ustąpić maksymalnie po paru miesiącach. Jednak istnieją też pewne choroby, które są niezależne od nas i powodują stałe wypadanie włosów. Leczenie łysienia androgenowego jest możliwe dzięki innowacyjnym lekom pobudzającym cebulki włosów do wzrostu. Ważne jest aby szybko rozpoznać chorobę i jak najszybciej zacząć terapię leczniczą odpowiednim lekiem. Alternatywą dla tej metody, jest przeszczep włosów, jednak jest on ostatecznością, kiedy już nic nie pomaga. Powszechnie się uważa, że łysienie androgenowe jest tylko przypadłością mężczyzn, bo jego przyczyną jest czynnik będący pochodną męskiego hormonu – testosteronu. Jednak choroba ta także dotyka kobiety, tylko zaczyna się trochę później niż u mężczyzn i ma nieco inny przebieg. Leczenie u obu płci wygląda bardzo podobnie. 

Włosy są dumą dla większości kobiet, dlatego łysienie jest szczególnie dotkliwe dla płci pięknej. U mężczyzn objawia się ono cofaniem linii włosów na czole, zakolami i utratą włosów na wysokości skroni, a u kobiet, znacznym spadkiem gęstości włosów na czubku głowy.