sporty ekstremalne

Gdzie czekają nas sporty ekstremalne?

W piłkę może grać każdy, tak samo w siatkówkę czy koszykówkę. Tenis jest dla nudziarzy, podobnie jak basen (ile można pływać w tą i z powrotem?). Taką opinie o sportach miał Kuba. Dla siebie szukał czegoś oryginalnego, chciał się wyróżniać.

Sporty ekstremalne i adrenalina

sporty ekstremalneDługo jednak nie potrafił nic ciekawego znaleźć. Zawsze interesował się motocrossem ale rodzice stanowczo zabronili wsiadania na jakikolwiek dwukołowiec. Później bardzo spodobał mu się surfing, ale w tej szerokości geograficznej jego możliwości były znacznie ograniczone. No to może snowboard? Tak, to już było całkiem wykonalne. Z Krakowa w góry była nawet nie godzina drogi. Początkowo próbował trenować sam ale bez żadnych efektów. Zapisał się na kurs. Po kilku miesiącach śmigał już na desce jakby się z nią urodził. Z czasem zainteresował go kolejny, nowy sport – snowkite. Sporty ekstremalne gdzie możemy poczuć adrenalinę, to jest to. Połączenie latawca pociągowego i snowboardu było jeszcze bardziej szalone niż sam snowboard. Czul się jak ryba w wodzie. Najgorzej było z odpowiednimi warunkami. Jego zdaniem, w Polsce tylko jeden snowpark był na przyzwoitym poziomie. Reszta to zwykłe stoki uzupełnione o kilka nieprzemyślanych urozmaiceń. Poza tym zimowa pogoda była strasznie zmienna. Dobre warunki dla snowkitingu panowały w kraju raptem przez miesiąc, półtora.

To mocno ograniczało jego możliwości ale nie mógł nic na to poradzić. Postanowił jednak cieszyć się tym co ma i spędzał w górach każdą wolną chwilę. Uprawia ten sport już od sześciu lat i nie wyobraża sobie, żeby mogło mu się to kiedykolwiek znudzić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.