Eleganckie, otwierane zaproszenie ślubne

Planujesz ślub? Nie da się ukryć, że wydarzenie to stanowi jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, dlatego też dobrze jest – planowanie wesela – rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Jednym z najważniejszych punktów z listy są zaproszenia dla gości. Niektóre z Par Młodych decydują się na samodzielne ich wykonanie, ale jak wiemy nie zawsze jest na to czas.

Zaproszenia ślubne – jak wybrać?

otwierane zaproszenie ślubneZaproszenie jest zapowiedzią ślubu, dlatego też jego styl powinien pasować do ogólnej stylistyki przyjęcia. Wybór odpowiednich zaproszeń stanowi więc nie lada wyzwanie i jest tematem dyskusji Pary Młodej przez dłuższy czas. Konsultanci ślubni zalecają, aby oprócz własnego gustu oraz stylu, wiedzieć również, co w danym czasie uznawane jest za trendowe. Nie trzeba ślepo podążać za modą, jednak np. przy podejmowaniu decyzji dotyczącej koloru, można mieć na uwadze, ale nie jest to wymóg konieczny, aktualne standardy kolorystyczne. Wybierając otwierane zaproszenie ślubne, można kierować się motywem przewodnim wesela, który będzie również zauważalny w dekoracjach. Ponadto niezwykle ważne jest, aby treść, którą mamy zamiar na nich zamieścić była czytelna i zrozumiała. Należy dobrze dostosować grubość liter: nie mogą być one zbyt małe, a także zbyt duże, gdyż wtedy istnieje ryzyko, że całość tekstu nie zmieści się na jednej stronie. Kolejną wytyczną, na którą powinno zwrócić się uwagę, jest kształt i rozmiar zaproszeń. Pamiętajmy, że im większe zaproszenie, tym jest ono cięższe, a przecież niektórych z nich nie jesteśmy w stanie wręczyć osobiście, a tym samym konieczne jest wysłanie ich pocztą. Co do kształtu, to w ostatnim czasie wiele Par Młodych decyduje się na te kwadratowe.

Wybór zaproszeń ślubnych jest bardzo ważny, gdyż mają one zachęcić gości do uczestnictwa w tym wydarzeniu, a także stanowią zajawkę tego, jak dane przyjęcie weselne może wyglądać. Muszą się znaleźć na nim wszelkie istotne informacje, które powinny być wyrażone w zrozumiały dla wszystkich sposób.