Dojazd na zawody i zasilanie awaryjne

Gminy, urzędy miast, firmy i inne instytucje często organizują różnego rodzaju zawody sportowe, by zachęcić mieszkańców, pracowników do zdrowego trybu życia, do ruchu. W takich zawodach może wziąć udział każdy – zazwyczaj na zawodach dla amatorów można liczyć na kilka tras o różnej długości.

Przygotowanie list startowych i kart zgłoszeń

pomiar czasu na zawodachDzięki temu każdy jest w stanie wybrać odpowiednią długość trasy dla siebie. Takie zawody muszą być jednak dobrze zorganizowane. Uczestnikom zależy na tym, by ich czas został zmierzony profesjonalnie – tak jak u prawdziwych sportowców. Oczywiście jest to możliwe. Wystarczy skorzystać z usług firm, które zajmują się mierzeniem czasu na zawodach i wykorzystują do tego profesjonalny sprzęt. Obecnie najczęściej wykonywane są pomiary elektroniczne, które wykonuje się przy pomocy chipów. Taki pomiar czasu na zawodach odbywa się nie tylko na mecie, ale w przypadku dłuższych tras w kilku punktach. W cenę podstawową takiego pomiaru czasu wchodzi oczywiście dojazd na zawody. Firma mierząca czas pojawia się w konkretnym miejscu o danej godzinie. Oprócz tego firmy korzystają z własnego zasilania awaryjnego. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne, ponieważ jeśli dojdzie do przerwy w dostawie prądu elektrycznego, to pomiary nie zostaną utracone. W pogotowiu firma mierząca czas zawsze ma przy sobie agregat, który ratuje w takich sytuacjach. Agregat potrafi zasilać wszystkie urządzenia nawet przez kilka godzin, więc spokojnie wystarczy aż do zakończenia imprezy sportowej.

Z agregatu korzysta się tylko w sytuacji, w której dojdzie do braku prądu stałego. Firmy zajmą się również przygotowaniem wszystkich list startowych na różnych tras. Opracowane zostają również karty zgłoszeń do biura i oczywiście dla spikera. Warto korzystać z tak profesjonalnych usług.