Dobra apteczka pierwszej pomocy

Każdy z nas w domu posiada paczkę plastrów jednorazowych na drobne rany i skaleczenie oraz wodę utlenioną. Są to produkty, które stosujemy w pierwszej kolejności kiedy się przetniemy, lub zranimy. Są to też podstawowe elementy każdej apteczki.

Zawartość apteczek din

apteczki din 13157Nie ma obowiązku posiadania apteczki w domu, ale musi się ona znajdować na wyposażeniu każdego samochodu i zakładu pracy. Są to wymogi bezpieczeństwa, które bezwzględnie trzeba przestrzegać. Wkład apteczki din 13157 jest na tyle uniwersalny i kompletny, że sprawdzi się w każdym miejscu. Możemy kupić całą apteczkę jeżeli jeszcze jej nie posiadamy, albo sam wkład uzupełnić. W każdej chwili można ją również doposażyć o nowe produkty takie jak na przykład krople na żołądek, tabletki przeciwbólowe, czy gumowe palce, które się nakłada na zaklejony plastrem palec, aby zabezpieczyć go przed zabrudzeniem i wilgocią. W apteczkach, które spełniają niemieckie normy din, znajdziemy wszystkie najważniejsze produkty potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy. Najczęściej zużywa się jednorazowe plastry, których zawsze jest sporo w apteczce. Komplet bandaży elastycznych i chusty trójkątne są zapakowane w sterylne opakowania. Nie może w niej zabraknąć kompresów i opatrunków w różnym rozmiarze. Norma din wymaga także koca termicznego, ustników do wykonywania sztucznego oddychania, nożyczek i jednorazowych rękawiczek nylonowych. Nie każdy przeszedł kurs pierwszej pomocy i wie jak jej udzielać, dlatego w apteczce znajduje się też instrukcja obsługi.

W zakładach pracy spotkamy apteczki metalowe, które doskonale zabezpieczają zawartość przez zanieczyszczeniami, a w samochodach najlepiej się sprawdzają niewielkie torebki zamykane na zamek. Apteczka nie zajmuje wiele miejsca, a może nam bardzo pomóc.