Czy warto samodzielnie udrożnić rury?

 

Bardzo często w naszym domu pojawiają się zatory, które występują najczęściej w łazience lub w kuchni. W kuchni są one najtrudniejsze do likwidacji, ponieważ wewnątrz rur odkłada się tłuszcz a także te resztki jedzenia. Możemy poradzić sobie z tym samodzielnie za pomocą odpowiednich środków chemicznych, ale w przypadku gdy problem będzie większy i będzie powracał Warto skorzystać z pomocy usług wodno-kanalizacyjnych.

Jakie są sposoby domowe na udrożnienie rury?

udrażnianie rur wrocławNa początek powinniśmy sprawdzić sito na odpływ, ponieważ bardzo często właśnie to miejsce powoduje przedostawania się resztek pokarmów czy włosów w przypadku kąpieli. Musimy często przeczyszczać ten odpływ, aby zapobiegać zatoru. Ocet i soda powinny pomóc, co jakiś czas przeczyścić kanał odpływowy. Mogą one nie poradzić sobie z bardzo poważnymi zatorami, ale pomogą utrzymać nam rury w czystości. Kolejnym sposobem jest przepychaczka, która jest tym urządzeniem i pomaga nam udrażniać same odpływy. Jeżeli żadne domowe sposoby nie pomogą nam odetkać zapchane rury, to dobrze jest skorzystać z pogotowia wodno-kanalizacyjnego, który oferuje profesjonalne udrażnianie rur Wrocław to miasto, na którego terenie znajdziemy wielu doświadczonych hydraulików, którzy pomogą nam usunąć powstałe zatory. Z usług wodno-kanalizacyjnych korzystają przede wszystkim osoby prywatne, które mają problemy z zakochanymi rurami w swoich domach, ale także przedsiębiorcy, którzy prowadzą hotele lub pensjonaty czy inne obiekty noclegowe. Bardzo często ten problem również występuje w restauracjach, gdzie hydraulicy mają często pełne ręce roboty.

Bardzo popularnym sposobem jest wprowadzenie sprężyn do zatkanej rury i kręcenia korbką. W momencie, gdy taka sprężyna natrafi na zator to pod wpływem kręcenia rozbije go i ułatwi odpływ. Do udrożniania rur możemy również zastosować różnego rodzaju środki chemiczne takie jak proszki czy granulki, a nawet specjalnie przygotowane żale.