Czy przykrywać niemowlę?

Śpiworki dla dzieci to jedno z lepszych rozwiązań kiedy nasza pociecha się rozkopuje w nocy. Większość rodziców z tym właśnie się boryka, że musi kilkakrotnie w nocy wstawać i przykrywać swoje dziecko. Oczywiście nie mówimy tu o dniach upalnych, ale w zime kiedy dziecko wiadomo śpi w piżamie ale ma gołe stopy to niestety mu marzną.

Zalety śpiworka dla niemowlaka

śpiworek z nogawkamiSą świetnym rozwiązaniem nie tylko dla niemowlaków, ale również dla tych większych dzieci, a nawet dla tych już dużych. Takie śpiworki są bardzo podobne do tych tradycyjnych jednak posiadają możliwość umieszczania nóżek osobno co nie krępuje dziecka w poruszaniu się. Jak wiemy często dzieci mają także w nocy przemieszczają się do rodziców. Dlatego też producenci wychodzą rodzicom na przeciw tworząc śpiworek z nogawkami umożliwiający dziecku spokojnie przejść do rodziców. Zaspokajają one zarówno kołdrę jak i kocyk, ale dzięki nim nie martwimy się że dziecko się odkryje. Dodatkowo są zapinane na suwak, a zakładane na ramiona, co nie krępuje dziecka ruchów rękoma czy szyją. Ich materiał jest tworzony z myślą o dzieciach, dlatego wykorzystywany jest najwyższej klasy materiał, zarówno różnobarwny jak i miękki, a równocześnie dający komfort ciepła w chłodniejsze dni, a chłodniejsze w czasie upału. Bywają dzieci które nie lubią spodenek od piżamy w takim śpiworku spokojnie możemy położyć nasze dziecko w samych majteczkach czy pampersie. Wygoda dla nas bo nie musimy sprawdzać czy dziecko się nie odkryło, a dzięki  dobremu materiałowi jest podatny na ruchy dziecka nie ciągnie się więć nie przeszkadza w spaniu naszemu dziecku.

Wspominając tu o śpiworkach warto zaznaczyć, że może to być świetne rozwiązanie nie tylko w domu ale również kiedy już wyślemy naszą pociechę do żłobka. Wiadomo, że dzieci tam jeszcze leżakują, a nawet mają drzemki, wówczas musimy dostarczyć zarówno kołderkę, kocyk i poduszkę w takim śpiworkiem oszczędzamy i miejsce i pieniądze bo mamy już kołderkę, poduszkę i prześcieradło.