Co to jest mikrodermabrazja

 

Być może większość osób nie słyszało nigdy o mikrodermabrazji. Nie jest to jednak żadna nowość. Wręcz przeciwnie, ma już swoje lata. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod oczyszczania skóry twarzy. Czy jest to bezpieczny zabieg i czy każda osoba może skorzystać z takiego dobrodziejstwa kosmetyki?

Kto może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

mikrodermabrazjaZ całą pewnością można stwierdzić, że oczyszczona twarz zawsze wygląda dobrze i przyciąga uwagę. Każdego dnia staramy się dbać o to, aby wyglądać świeżo, a nasz skóra była promienna i nie posiadała żadnych niedoskonałości. Część osób pewnie przyzna, że większość domowych zabiegów nie zawsze daje nam taki rezultat, jakiego byśmy sobie życzyli. To fakt, nasza skóra czasem lubi sobie z nas zażartować i coś nowego nam podarować. Każdy, kto chce mieć właściwie oczyszczoną skórę, powinien wybrać się na odpowiedni zabieg. Mikrodermabrazja polega na ścieraniu zewnętrznej warstwy naskórka. Brzmi groźnie? Ale wcale takie nie jest. Może być wykonana specjalną diamentową tarczą lub strumieniem mikrokryształków. Przed zabiegiem kosmetyczka dokładnie odtłuszcza skórę i nakłada klientce specjalne okulary, aby drobinki nie dostały się do oczu. Następnie następuje usuwanie starego naskórka. Taki zabieg trwa około pół godziny. Kiedyś wykonywany był jedynie przez dermatologów. Dziś również przez kosmetyczki, jednak muszą być to osoby wysoko wykwalifikowane. Mikrodermabrazja polecana jest dla osób, które borykają się z przebarwieniami, bliznami, zmarszczkami czy zmianami po trądziku. Oczyszczona skóra dostaje sygnał, aby zacząć swoją odbudowę. Cera staje się gładsza i bardziej rozjaśniona. Nabiera także większej elastyczności, ponieważ wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny. Pełny efekt możemy zauważyć po trzech dniach. Wcześniej skóra będzie zaczerwieniona i jest to właściwa reakcja. Mikrodermabrazji należy unikać w upalne oraz mroźne dni. Po zabiegu natomiast powinniśmy unikać opalania w solarium.

Jeśli nasza skóra jest zmęczona, zanieczyszczona i wygląda na przygaszoną, możemy skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji. Pamiętajmy jednak, aby wybrać osobę, która posiada doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę, ponieważ nie jest to zabieg, który możemy wykonywać każda kosmetyczka.

 

Więcej na stronie: www.ikeszczecin.pl