Co nieco o szafkach łazienkowych

 

Łazienka to pomieszczenie specyficzne. Wymaga utrzymania czystości na wysokim poziomie, w przeciwnym razie łatwo o naloty pleśni, grzybów (fugi, wypełnienia silikonowe między armaturą a ścianą) oraz osady z kamienia (ścianki kabiny prysznicowej, przybory łazienkowe, baterie i wylewki). Jednak wykończenie i wyposażenie łazienki pomaga zapanować nad żyjątkami, brudem oraz uczynić z tej przestrzeni komfortowe i higieniczne miejsce.

Terakota współgrająca z szafkami łazienkowymi

szafki łazienkoweGładką glazurę oraz powierzchnię mebli bez trudu można umyć za pomocą ściereczki z mikrofibry i odrobiny wody. Czyszczenie fug jest bardziej pracochłonne, ale dokładnie usunie nieczystości stara, nieużywana już szczoteczka do zębów oraz środek czystości do łazienek, np. proszek czy płyn w sprayu. Kamień osiadający na kabinie prysznicowej należy usuwać regularnie. Są na niego narażeni bardziej ci, którzy korzystają z ujęć wody twardej, np. w Kielecczyźnie. Aby usunąć kamień stosuje się przeznaczone do tego preparaty, najczęściej rozpylane na jej powierzchnię. Jako że szafki łazienkowe czy lustra mają połyskliwą powierzchnię, są na nich widoczne zabrudzenia czy zwykły kurz. Dostępne są w tak różnych wzorach i kolorach, że nie powinniśmy ich zaniedbywać. To właśnie meble, współgrając z terakotą, tworzą klimat w łazience – po zgaszeniu światła, zapalając świece zapachowe, kadzidełka, nakładając na twarz maseczkę, wlewając do kąpieli ulubiony olejek możemy poczuć się jak w spa w swojej własnej łazience. Nie zapomnijmy o relaksacyjnej muzyce w tle!

Nonsensem jest zwlekanie – możesz doprowadzić do perfekcji swoją łazienkę, byś potem sama poczuła się w niej perfekcyjnie. Nie musi być świeżo wyremontowana i pełna udogodnień – wystarczy  jeśli jest schludna, czysta i klimatyczna.