Co jest ważne w zbiornik na szambo?

Zbiornik na szambo powinien mieć przede wszystkim wykonany fabryczny otwór ze specjalną rurą z uszczelką. Będzie można wtedy zapewnić szczelne odprowadzanie ścieków do zbiornika. Niestety wiele firm robi takie otwory dopiero po montażu albo zostawiają takie czynności samemu kupującemu. Zawsze powinniśmy poprosić o wykonanie takiego otworu podczas produkcji zbiornika na szambo.

Jednokomorowe oraz dwukomorowe, a także trzykomorowe zbiorniki

szamba betonowe cennikWiele osób, które pierwszy raz mają do czynienia ze zbiornika na szambo, zastanawiają się nad tym, który będzie najlepszym rozwiązaniem na ich działce. Najczęstszym i najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście zbiornik jednokomorowy, który wybiera się, wtedy kiedy w pobliżu znajduje się firma oferująca usługi i wozu asenizacyjnego. Wtedy szambiarka będzie przyjeżdżać do nas kilka razy w miesiącu, aby odebrać odpady komunalne. Zbiornik dwukomorowy wybieramy, wtedy kiedy chcemy mieć komorę przelewową oraz specjalny kominki rewizyjne. Takie rozwiązanie sprawi, że cienkie ścieki będą przepływać do drugiej komory, a te grube pozostawać tylko w pierwszej. W takiej sytuacji możemy dodać odpowiednie bakterie do drugiej komory i w ten sposób, ścieki będą nadawały się do rozprowadzenia w ogrodzie za pomocą specjalnego drenażu. Takie rozwiązanie sprawi, że wóz asenizacyjny będzie nam tylko kilka razy w roku oczyszczał szamba betonowe cennik znajdziemy na stronie internetowej każdej firmy, która oferuje sprzedaż zbiorników na szambo, a także ich profesjonalny montaż.

Najdroższym rozwiązaniem jest zbiornik 3-komorowy, ponieważ kosztuje około 300 zł drożej niż ten dwukomorowy, ale jeśli zrobimy w takim zbiorniku odpowiednie napowietrzenie w drugiej komorze, to możemy wtedy stworzyć nawet przydomową oczyszczalnie ścieków. Takie rozwiązanie pozwoli na bardzo dużą oszczędność, ponieważ wóz asenizacyjny odwiedzi nas raz lub dwa razy do roku.