Budowa tarasu z drewna egzotycznego od czego zacząć?

Kupiliśmy działkę, wybudowaliśmy wymarzony dom, czas na urządzenie budowanie ogrodów. Od czego zacząć? Najpierw zawsze musi być projekt. Musimy zastanowić się czy chcemy mieć w ogrodzie taras z drzewa egzotycznego, gdzie i jakim budżetem dysponujemy.

Dlaczego taras z drewna egzotycznego?

tarasCzy chcemy mieć duży trawnik po którym będziemy biegać, czy dużo kolorowych kwiatów, a może miejsce na konstrukcje drewniane takie jak altany? Pielęgnacja ogrodów będzie się bardzo różnić w zależności od tego jakie rośliny wybierzemy. Przede wszystkim powinniśmy wyrówna teren, pozbyć się z ziemi kamieni i resztek gruzu i nawieźć odpowiedniej ziemi. Jeśli planujemy skarpy, wzniesienia czy skalniaki jest to dobra pora na formowanie terenu. Następnie winniśmy zając się instalacjami. Jeśli chcemy by wzdłuż ścieżek paliły się lampy niezbędna będzie instalacja elektryczna. Instalacja wodna nie jest niezbędna, ale niezmiernie przydatna. Dzięki niej nie musimy pamiętać o podlewaniu i stać z wężem ogrodowym przy każdym drzewku, tylko nastawiamy sterownik systemu kiedy, jak długo i w jakich miejscach ma podlewać nasze rośliny. Jest to szczególnie przydatne jeśli planujemy sadzić rośliny, które wymagają obfitego podlewania w jednym miejscu, a w innym sukulenty lubujące się w słońcu, a nie w wodzie. Kiedy wszystkie instalacje będą gotowe, możemy przejść do nawierzchni. Układamy kostkę brukową, ścieżki, czy tarasy z drewna egzotycznego (pamiętajmy, że taras z drewna ma inne właściwości niż ten betonowy, obłożony płytkami). Budujemy oczka wodne, stawiki i inne zbiorniki wodne. Układamy skalniaki i odgradzamy rabaty. Następnie możemy przejść do roślin i traw. Sadzimy drzewa i krzewy, kwiaty, zakładamy trawnik. Możemy wybrać metodę siewną, czyli kupujemy worek trawy, i siejemy ją lub możemy kupić gotową trawę z rolki, która ułoży nam profesjonała firma zajmującą się takimi usługami.
Potem już tylko pozostaje nam wygodnie rozsiąść się na n aswzym tarasie z drewna egzotycznego i podziwiać nasze dzieło, nie zapominając, że wygląd ogrodu nie jest dany raz na zawsze i musimy pamiętać o jego pielęgnacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.