Bezpieczna zabawa na placu zabaw

Jestem nauczycielką w szkole podstawowej i staram się dbać zarówno bezpieczeństwo dzieciaków, jak i o ich dobrą zabawę. Na terenie szkoły przeważnie możemy znaleźć jakieś huśtawki czy karuzele, ale w naszej szkole jest o wiele więcej!

Doskonały i bezpieczny plac zabaw dla dzieciaków

place zabaw dla dzieci producentCo roku organizujemy różnorakie festyny na których prowadzimy zbiórkę pieniędzy na dany cel, dla szkoły. Jednego roku był to remont, innego nowe komputery. Potrzeby zawsze się znajdą, jednak to, co dla nas od jakiegoś czasu było priorytetem, to właśnie plac zabaw. Stare huśtawki nie wyglądały już tak kolorowo i zachęcająco, jak za czasów ich świetności, więc postanowiliśmy, że zrobimy zbiórkę pieniędzy właśnie na plac zabaw. Szukaliśmy także atrakcyjnych ofert firm, które produkują place zabaw dla dzieci producent jednej z nich bardzo zainteresował się potrzebami naszej szkoły i obiecał, że za niższą kwotę zbuduje naszym dzieciakom rewelacyjny plac zabaw. Słowa dotrzymał, a jakże! Prace rozpoczęły się w okresie wakacyjnym, a już na rozpoczęcie roku szkolnego dzieciaki mogły korzystać z nowego placu zabaw. Był on wprost cudowny i aż sama żałowałam, że nie jestem w wieku moich podopiecznych. Przepiękne kolorowe huśtawki, nowoczesne karuzele i piaskownice, a dodatkowo place przeszkód, domki, najróżniejsze zjeżdżalnie, a wszystko zbudowane w taki sposób, aby nawet w najgorętsze dni nie nagrzewało się do niebezpiecznej temperatury, jaka mogłaby potencjalnie wyrządzić krzywdę dziecku.

Plac zabaw stał się rozsławiony na całe miasto. Coraz więcej rodziców zapisuje dzieciaki do naszej szkoły widząc, jak bardzo dbamy o ich dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Plac jest w stu procentach bezpieczny, nawet zainstalowano specjalne podłoże, aby w razie upadku dzieciakom nie działa się najmniejsza krzywda!