Aranżacja niewielkiej przestrzeni w modnym mieszkaniu

Zagospodarowanie niewielkiego wnętrza wymaga dużego przemyślenia, ponieważ powinno ono być nie tylko przytulne i nowoczesne, ale przede wszystkim funkcjonalne. W małym mieszkaniu powinniśmy mieć dużo szaf i szuflad, w których pochowamy nie tylko garderobę, ale także przedmioty codziennego użytku oraz nieużywany na co dzień sprzęt. Najczęściej garderoby umieszczane są w przedpokoju lub w sypialni.

Nowoczesna szafa wnękowa do niedużej sypialni

szafy wnękowe - lublinJeśli nasz przedpokój ma mały metraż i może pomieścić jedynie wieszak na ubrania, pojemną szafę możemy umieścić w sypialni. Nawet jeśli jest ona niewielka warto umieścić w niej taki mebel, ponieważ sypialnia służy nam jedynie do spania i nie potrzebujemy w niej wiele miejsca. Lepiej jest, jeśli wygospodarujemy większą przestrzeń np. w salonie. Nowoczesne szafy wnękowe – lublin najczęściej posiadają przesuwne drzwi, dzięki czemu nie musimy się martwić, że nie będziemy w stanie ich otworzyć na naszej małej przestrzeni. Komfort tego typu szaf polega na ich wielkości oraz dyskretnym wyglądzie. Standardowy mebel wnękowy posiada kilka przegród, na których znajdują się półki oraz miejsce na wieszaki. Ponadto funkcjonalne szafy posiadają wysuwane, wygodne kosze np. na bieliznę. Jeśli nasze pomieszczenie nie jest dostatecznie doświetlone lub szafa jest głęboka, warto zainwestować w model, który będzie posiadał wewnątrz światło.

Taki sam mebel możemy wstawić także do przedpokoju, jeśli tylko mamy na to miejsce. W obu tych pomieszczeniach szafa wnękowa będzie jednakowo spełniać swoje funkcje. Dodatkowo chcąc powiększyć optycznie sypialnie lub korytarz, możemy zainstalować na jej drzwiach jedno lub więcej luster, które posłużą nam do przeglądania się przed wyjściem do pracy i nadadzą wnętrzu elegancji.