Echosonda

Akcesoria wędkarskie.

Nikt z was nie zastanawiał się pewnie jak wygląda życie wędkarza. To jest normalny człowiek, który pracuje normalnie a wędkowanie jest to jego hobby. Jednak czy ktoś z was zastanawiał się nad tym czy można mu jakoś pomóc i udogodnić to życie?

Dzisiaj wędkarze są mocno rozpieszczani przez producentów akcesorów

EchosondaJuż ktoś o tym pomyślał i życie im udogodnił. Mianowicie jest wiele takich pomocy z których najstarszą jest silnik elektryczny do łodzi. Dodatkowo warto się zaopatrzyć w echosonda wędkarska. Do wybory mamy kilka rodzajów. Jaka jest między nimi rożnica? Głównie jest to głębokość na jakiej działa. Generalnie węższy stożek to większa głębokość od której zaczyna spełniać swoje zadanie. Sonda o stożku 20 stopni działa na głębokości powyżej 6 metrów i służy do mierzenia głębokości. Z kolei stożek 60 stopni, który jest najczęściej używany, świetnie spisuje się na głębokości 3 metry i więcej, a używany jest do sprawdzania utwardzenia dna. Jeszcze mamy stożek 90 stopni, 120 stopni, który sprawdza się zarówno na głębokich wodach jak i również na płytkich poniżej 5 metrów. Najbardziej zaawansowany jest stożek 3D Plus. Pokazuje on obraz dna w 3D (chociaż jest ona również w wersji 2D) a także brzeg. Oprócz echosondy można jeszcze zaopatrzyć się też w Baofeng czyli łączność bezprzewodową, która może nam uratować życie. Dodatkowo możemy jednym przyciskiem wysłać sygnał S.O.S. Warto inwestować w tego typu rzeczy, nawet z racji tego, że ułatwi nam to połów i również będziemy mieli więcej czasu na to aby oddać się swojemu hobby. Jednak wszystko zależy od tego jaką gotówką dysponuje,y i czy naprawdę jest nam potrzebne tyle bajerów, chociaż nie powiem ale silnik elektryczny do łodzi bardzo się przydaje.

Jak widać wiele jest rzeczy które obecnie ułatwiają wędkarzom połów jednak trzeba trochę przystopować ponieważ jeszcze trochę i nie będzie tej przyjemności z łowienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.