odkurzanie centralne

ABC odkurzaczy centralnych

Podjęliście decyzję, aby wejść na wyższą półkę rozwiązań technologicznych w kwestii utrzymywania porządku w waszym domu? To świetnie! I co dalej? Decyzja to dopiero pierwszy krok – teraz najważniejsze jest, aby dobrze zorientować się w temacie. Odkurzacze centralne to temat obejmujący sporo zagadnień.

Odkurzanie centralne zapewni doskonałą czystość

odkurzanie centralneMożna by godzinami rozprawiać na temat samej tylko instalacji i sposobu jej wykonania – czy lepiej umieścić ją w ścianach, w podłogach i tak dalej. Bardzo często w poradnikach tego rodzaju brakuje jednak informacji na temat samych jednostek centralnych. Wszak przede wszystkim silnikami centralne odkurzacze stoją. Zupełnie tak jak zwykłe zresztą. Jeżeli profesjonalne odkurzanie centralne to wasza droga walki o czystość w domu, warto dowiedzieć się więcej na temat serca instalacji odkurzacza. Oprócz parametrów takich jak wielkość, czy moc, warto wziąć pod uwagę budowę jednostki centralnej – dostępne są kompaktowe, albo o budowie modułowej – tak zwane „split”. W skrócie – modułowe lepiej radzą sobie z separacją różnego rodzaju zanieczyszczeń, co świetnie sprawdza się zwłaszcza w domach ze zwierzętami. Pozwala to na bardziej dowolne lokowanie jednostki centralnej. Najlepiej umieścić ją w jakimś suchym pomieszczeniu gospodarczym, możliwie oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych.

Kwestią wartą uwagi jest również sposób chłodzenia silnika. Jednostki z wyższej półki są chłodzone powietrzem z otoczenia, co umożliwia wytworzenie większego podciśnienia w instalacji oraz znacznie zwiększa żywotność urządzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.