nagrobki granitowe

1 listopada i nagrobki granitowe

1 listopada, to dzień w którym obchodzimy święto zmarłych. W tym czasie, niemal każdy człowiek udaje się na cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłej osoby. Pomniki granitowe obfitują wówczas w wiele zniczy i kwiatów.

Nagrobki granitowe – zaduma w Święto Zmarłych

nagrobki granitoweDla mnie ten dzień jest bardzo smutny, ponieważ przypomina mi się moja rodzina, która odeszła. Pamiętam moją prababcię, wujków, babcię oraz tatę. Niestety nie ma ich teraz ze mną fizycznie, ale są w mojej pamięci. Będąc na mszy na cmentarzu, trudno nie mieć łez w oczach. Szczególnie, kiedy patrzysz na nagrobki granitowe, a na nich widnieje imię i nazwisko ukochanej osoby. Ludzie odchodzą, jest to rzecz naturalna, ale nam, żyjącym, trudno jest się z tym pogodzić, dlatego to święto jest dla nas takie ważne. Kiedy czcimy zmarłych, wtedy żyje nam się łatwiej. Pamiętając o nich mamy wrażenie, jakby byli razem z nami. Nagrobki najpiękniej wyglądają wieczorem, kiedy zapada zmrok. Miliony zniczy pali się na cmentarzu, a ten obiekt wygląda, jak wielka lampa. Nad nim unosi się jasna łuna. Jest pięknie i cicho. Mimo, że widok pomników jest przepiękny, to i tak nie jesteśmy w stanie się pogodzić z odejściem tych ludzi. Możemy się tylko pocieszyć, że teraz mają lepiej. Odpoczywają w spokoju wśród kwiatów i palących się zniczów. Pierwszy listopada jest świętem o charakterze emocjonalnych, obok którego chyba żaden człowiek nie przejdzie obojętnie.

Dotyczy ono osób, które od nas odeszły i za którymi bardzo tęsknimy. Kiedyś wszyscy się razem spotkamy i my również będziemy spoglądać z nieba.  Jeśli chodzi o znalezienie, gdzie są dla naszych bliskich ładne nagrobki granitowe – www.pracowniakamieniarska.pl jest przeze mnie polecana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.